Ви встановили металопластикові вікна, й перед вами постало питання - як доглядати за пластиковими вікнами? Металопластикові вікна, на відміну від дерев'яних вікон, не потребують до себе якоїсь особливої уваги. Але, що б подовжити термін експлуатації металопластикового вікна, вікно потребує мінімального догляду, як й кожен виріб. Достатньо один раз на два - три місяці приділити металопластиковому вікну хвилин сорок свого часу й вікно буде виглядати, як нове, а механізми фурнітури будуть працювати, як годинник.
Згадаймо основні частини металопластикового вікна: пластик, дренажні отвори, скло, ущільнювачі та фурнітура (механізм, який відповідає за роботу рухомої частини металопластикового вікна або дверей). Всі складові в металопластиковому вікні об'єднує те, що їм «стає погано», коли ви використовуєте агресивні мийні засоби, до складу яких входять абразивні та хімічні речовини. Звичайно ж, з їх допомогою довести пластикове вікно до ладу – справа декількох хвилин. Однак з часом ви помітите, що пластик вже немає глянцевого блиску, ущільнювач втратив еластичність, з’явилися дрібні подряпини та змінився колір вікна.
Таке вікно буде потребуватиме виклику фахівця, який замінить ущільнювач (якщо це буде можливо), склопакет. А ось усунути втрату кольору на самому профілі (пластику) та усунути подряпини на пластику, на жаль, неможливо. Всього цього можна уникнути, якщо пам'ятати про деякі правила по догляду за металопластиковими вікнами.
Догляд за пластиковою частиною металопластикового вікна
Ми знаємо, що для виготовлення віконного профілю Рехау використовують полівінілхлорид ПВХ. Відмінною особливістю даного матеріалу є видалення забруднень на профільній частині металопластикового вікна без труднощів. Для догляду за пластиковою частиною вікна підійде мильний розчин або спеціальні мийні засоби для догляду за пластиком. Засіб по догляду за пластиком має бути рідким. Наноситься на поверхню пластика за допомогою м'якої серветки. Змивається розчин звичайною водою. Забороняється використовувати мийні засоби до складу яких входять абразивних компоненти, ацетон, всілякі розчинники, бензин. Порошкові та шліфуючи пасти для очищення - призведуть до утворення подряпин та втрати глянсової поверхні.
Догляд за дренажними отворами (водовідводами)
Дренажні отвори в металопластиковому вікні знаходяться в нижній частині вікна. Їх призначення - виведення конденсату, який накопичується в профілі. Відкривши стулку вікна, ви побачите їх внизу віконної рами, як з внутрішньої сторони вікна, так і з зовнішньої. Потрібно стежити за тим, що вони були чистими. Час від часу їх потрібно чистити. Як показує практика, дренажні отвори краще чистити ранньою весною та перед початком зимового періоду. Можна використовувати звичайні ватні палички.
Догляд за ущільнювачами в пластиковому вікні
Основне завдання ущільнювача в металопластикових вікнах - це створення герметичності, шуму - теплоізоляції вікна. Щоб подовжити термін служби ущільнювачів та зберегти еластичність ущільнювача рекомендовано, хоча б два рази на рік очищати від бруду, що накопичився. Ущільнювачі потрібно протирати м'якою серветкою, попередньо змочену в мильному розчині. Особливу увагу потрібно приділяти пелюсткам ущільнювача. Бо саме під пелюстками найбільше накопичується бруду. Даний двопелюстковий ущільнювач встановлюється в металопластикових вікнах REHAU. Після видалення бруду обробіть ущільнювач силіконовим або ж гліцериновим маслом. Такий догляд значно збільшує експлуатаційний період ущільнювача й збереже його еластичність.
Догляд за склопакетом
Доглядати за склопакетами в металопластикових вікнах досить просто. В догляді за склопакетом з використанням звичайного скла або тонованого - відсутні будь які відмінності. Для очищення скла від забруднення досить використовувати звичайні рідкі засоби по догляду за склом до складу яких не входить спирт, ацетон й абразивні засоби. Прекрасно очищають поверхню скла серветки з мікрофіброю. Застосування таких серветок дозволить уникнути розводів на склі. Оскільки склопакет в металопластиковому вікні герметичний, то мити вікно потрібно лише з внутрішньої та зовнішньої сторони металопластикового вікна.
Догляд за фурнітурою
За роботу відкривної частини металопластикового вікна відповідає фурнітура. Щоб віконна фурнітура працювала, як годинник протягом довгого часу, необхідно два рази на рік очищати рухомі деталі фурнітура від забруднень та змащувати їх мастилом. Головна вимога для змащення - відсутність смол та кислот.
Як бачимо догляд досить простий. Виконуючи рекомендації по догляду за металопластиковими вікнами REHAU, від віконного салону «Тепловікна», ви переконаєтеся в правильному виборі металлопластикового вікна.